Kanapa z IKEA – którą wybrać?

Kanapa z IKEA – którą wybrać?

04.10.2016

Wybór kanap w IKEA może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy! Co brać pod uwagę? Którą wybrać?

sofa

Przede wszystkim powinniśmy dobrze pomierzyć nasz salon i ocenić, jaki rozmiar sofy odpowiada naszym potrzebom i możliwościom. Czy będzie to sofa dwuosobowa, trzyosobowa, a może narożnik? Kolejny etap to budżet. Ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup wymarzonego mebla?  Finansowe kryterium często odsiewa znaczną część mebli i dalsze decydowanie okazuje się o wiele prostsze. Na co zwrócić uwagę w następnej kolejności?

dowoz-mebli-z-ikei7

Jeśli w domu są zwierzęta lub małe dzieci, warto zwrócić uwagę na możliwość zdjęcia pokrowca kanapy. Nie będzie problemu, gdy koty postanowią przetestować swoje pazurki lub dziecku wyleje się soczek. Wymiana lub wypranie samego pokrowca to o wiele prostsza sprawa niż wymiana lub pranie całej kanapy.

dowoz-mebli-z-ikei6

Wymienny pokrowiec ma jeszcze jedną zaletę – bardzo łatwo możemy zmienić wygląd naszej kanapy. Gdy znudzi nam się dotychczasowy kolor, kupujemy nowy pokrowiec i możemy cieszyć się zupełnie nowym wystrojem!

dowoz-mebli-z-ikei9

Na trzech powyższych zdjęciach znajduje się ta sama sofa Ektorp w trzech różnych ubraniach.

dowoz-mebli-z-ikei10

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kanapy na nóżkach. Tu przykłady takich modeli. Powyższy – sofa Stocksund – ma wymienne pokrowce; poniższy – sofa Stockholm – niestety już nie.

dowoz-mebli-z-ikei1

Czy nasza sofa ma się rozkładać? To pytanie na pewno warto sobie również zadać przed zakupem. Nawet, jeśli sami dysponujemy sypialnią z łóżkiem do spania i wydaje nam się, że rozkładana kanapa się nie przyda, warto wziąć ją pod uwagę pod kątem ewentualnych gości.

dowoz-mebli-z-ikei8

Trzeba jednak pamiętać, że do rozłożenia sofy zawsze potrzebne jest dodatkowe miejsce, więc jeśli sofka ma stanąć w malutkim pokoju, czasem lepiej wybrać model nierozkładany.

dowoz-mebli-z-ikei5

Ostatnio w IKEA pojawiła się nowa sofa Vallentuna, którą samemu konstruuje się z pojedynczych modułów. Dzięki takiej konstrukcji można dostosować nie tylko wygląd, ale też kształt i rozmiar kompletu wypoczynkowego. W ramach serii są dostępne moduły z siedziskiem z łóżkiem, podłokietniki, oparcia, zwykłe siedziska i siedziska ze schowkiem. Liczba możliwych kombinacji jest naprawdę imponująca 🙂

dowoz-mebli-z-ikei11

Gdy już podejmiesz decyzję, która kanapa będzie najlepsza dla ciebie, pojawi się kwestia transportu mebla. Ale nie musisz się tym martwić! W tym też możemy pomóc i dostarczyć mebel prosto do Twojego domu. Zapraszamy do współpracy!